![Χριστούγεννα Χριστούγεννα](https://tinos-about.gr/wp-content/uploads/2018/12/christmas2-420x280_c.jpg)
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Αθήνα, 3 Δεκεμβρίου 2018
Το Πολιτιστικό Ίδρυμα Ομίλου Πειραιώς (ΠΙΟΠ) υποδέχεται τα Χριστούγεννα και οργανώνει ένα δημιουργικό εργαστήρι, για μικρούς και μεγάλους, στο Μουσείο Μαρμαροτεχνίας του Ιδρύματος, στον Πύργο Τήνου.
![](https://tinos-about.gr/wp-content/uploads/2018/06/European-Music-Festival-3.jpg)
Το εργαστήρι, με τίτλο «Χριστουγεννιάτικες φιγούρες από βότσαλο», θα
πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 14 Δεκεμβρίου (ώρα 10:00-12:00) για σχολικές ομάδες και την Κυριακή 16 Δεκεμβρίου (ώρα 11:00-14:00) για ενήλικο κοινό. Οι συμμετέχοντες θα έχουν την ευκαιρία να κατασκευάσουν πρωτότυπες χριστουγεννιάτικες δημιουργίες, συνδυάζοντας βότσαλα, χρώματα και φαντασία και έτσι να ταξιδέψουν όλοι μαζί στη μαγεία των Χριστουγέννων!
Η συμμετοχή στο εργαστήρι και τα υλικά είναι δωρεάν.
![Χριστούγεννα](https://tinos-about.gr/wp-content/uploads/2018/12/Μουσείο-Μαρμαροτεχνίας-GR-PIOP-1024x681.jpg)
Για περισσότερες πληροφορίες και δηλώσεις συμμετοχής, μπορείτε να επικοινωνήσετε με το Μουσείο, στο τηλέφωνο 22830 31290 (καθημερινά, εκτός Τρίτης, 10:00-17:00).
Μουσείο Μαρμαροτεχνίας
Πύργος, Πάνορμος Τήνου 842 01
W: www.piop.gr
Fb: piopnews